Naylon torbalar ve poşetler co-extruder makinalarında tek katlı veya çok katlı olarak alçak – yüksek yoğunluklu hammadde kullanılarak üretilmektedir. Yüksek ısı uygulanarak eritilip ağda kıvamına getirilen hammaddeler co-extruder makinalarında bulunan kalıplar sayesinde müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda en ve kalınlıkları ayarlanarak üretim için film haline getirilir.

Üretilen bu filmler daha sonra soğuk hava depolarında bekletilip soğutularak müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda; reklam ve promosyon amaçlı olarak logo, adres, fotoğraf gibi baskı işlemleri yapılıp en, boy, körük, delik açma, sap takma, el geçme, ip takma ve laminasyon gibi birçok özellik kazandırılıp kalite kontrol bölümünün onayı alındıktan sonra sevk edilmeye hazır hale getirilir.

Reklam çantası, naylon poşet, şeffaf torbalar, taşıma torbaları, non-statik torbalar, palet örtüsü ve çöp torbası gibi plastik ambalaj malzemeleri günümüzde bilinenin aksine doğa dostu olarak üretilmektedir. Üretim aşamasında hammadde ile karıştırılan teknolojik katkılar sayesinde 12 – 24 ay içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.